Tasuta saatmine alates 50€

Mis on houjicha e. röstitud rohelise tee pulber

houjicha
Houjicha on röstitud rohelise tee pulber, mis maitseb röstine ja erinevalt matcha pulbrist hoopis magusalt.

Erinevalt erkrohelisest matcha pulbrist on houjicha värvuselt hoopis tuhkjas pruun. Joogiks valmistatuna on see röstiselt aromaatne ja kosutav, maitselt magus, kergelt pähklise maitsega. Sellest saab teha nii veega segatud teed kui piimaga segatuna houjicha lattet.

Matchamurai.ee houjicha pulber pärineb ühest väikefarmist Kyotos, mis valmistab pulbrit ainult rohelise tee lehtedest. See on oluline info, sest mitmed tootjad valmistavad seda teed ka vartest jm ülejääkidest, mistõttu ei ole jook sedavõrd maitseküllane ega aromaatne. Meie houjicha pulber on keskmise röstiga, mis tagab maitse maheduse, samas piisava intensiivsuse (tehakse ka kõrget ja madalamat rösti).

Houjicha kasulikkus

1. Houjicha on madala kofeiinisisaldusega ja sobib joomiseks isegi õhtusel ajal. Kofeiinisisaldus langeb tuntavalt kõrge kuumusega töötlemise tõttu. Röstimine eemaldab rohelise tee lehtedest ka mõrksuse, mis on muidu hästi tuntav ja iseloomulik just matcha joogile.

2. Erinevad Jaapanis tehtud uuringud näitavad, et houjicha on antioksüdantiderikas. Muu hulgas sisaldab see rohkelt närvisüsteemi toetavat ja rahustavat L-teaniini ning polüfenoole, mis on looduslikud immunsüsteemi kaitsjad haigustekitajate vastu. Selles sisalduvad kateiinid aitavad vähendada halba kolesterooli, alandavad vererõhku ja veresuhkrut, aitavad tagada kiiremat ainevahetust.

Kuidas houjicha pulbrist teed valmistada

Houjicha’st võid valmistada teed kuuma veega (sarnaselt matcha teele). Sõelu matcha kaussi 3 g matcha pulbrit, lisa 30 ml toasooja vett, sega vispliga ühtlaseks pastaks. Lisa 60 ml kuuma, 80-kraadist vett, vispelda vahuseks.

Eriti kosutav jook on houjicha latte e. pulber vahuse piimaga. Vaata retsepti siit.

Jaga

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid
Jätka ostlemist
0